W Mielcu od wczoraj (25.05.) trwa XIII Festiwal Nauki i Techniki. Jak co roku, motywem przewodnim Festiwalu jest ceniona przez środowisko lotnicze sentencja łacińska „Per aspera ad astra”, czyli „Przez trudy do gwiazd”.

Na zakończenie wczorajszego dnia w Hotelu Iskierka w Mielcu odbyła się uroczysta gala , podczas której zostały wręczone statuetki LEONARDO. Wyróżnienia przyznano w czterech kategoriach: Mielecki Talent, Nauka, Innowacyjne Przedsiębiorstwo i Społeczna Odpowiedzialność.

Statuetkę LEONARDO w kategorii Mielecki Talent otrzymał Jan Wanatowicz, absolwent II Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu. Statuetkę wręczył Dyrektor II LO Zbigniew Rzeźnik.

W kategorii Nauka statuetka trafiła do prof. dr hab. inż. Jarosława Sępa, w którego imieniu nagrodę odebrał dr hab. inż. Andrzej Burghardt. Statuetkę wręczył Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski.

Statuetka LEONARDO w kategorii Innowacyjne Przedsiębiorstwo trafiła do firmy Mediprintic. Nagrodę odebrała Zofia Dymitrow, dyrektor ds. Rozwoju Produktu w Mediprintic. Statuetkę wręczył Starostwa Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak.

Ostatnia, czwarta kategoria to Społeczna Odpowiedzialność, to wyróżnienie przyznano firmie Kirchhoff Polska Sp.z.o.o. Nagrodę odebrali Prezes Kirchhoff Polska Janusz Soboń i Dyrektor zakładu w Mielcu – Piotr Socha. Statuetkę wręczył były Prezydent Miasta Mielca Janusz Chodorowski.

Festiwal potrwa do soboty.

 

 

Weronika Krzak
Data publikacji: