Lista popularnych restauracji w Mielcu

Mielec to urokliwe miasto z ciekawymi lokalami gastronomicznymi. Dziś mamy zamiar zaprosić was na podróż kulinarną po Mielcu. Czytajcie dalej, jeśli jesteście ciekawi, co dobrego możecie zjeść właśnie w tym mieście. Oto lista najpopularniejszy restauracji w Mielcu.

Bistro Latające smaki (dawniej Vis a Vis)

Jedną z najpopularniejszych restauracji w Mielcu jest zdecydowanie Bistro Latające Smaki, a to wszystko za sprawą… Kuchennych Rewolucji Magdy Gessler! Znana i lubiana przez wielu Polaków restauratorka odwiedziła słynne Bistro, które wtedy nazywało się Vis a Vis. Jeśli nie mieliście okazji obejrzeć tego odcinka TV show, to nic straconego, jest on bowiem dostępny w streamingu. Odcinek kuchennych rewolucji z restauracją z Mielec można obejrzeć na stronie www.player.pl. A czego dokładnie, można spróbować w Bistro Latające Stoliki, które zrewolucjonizowała Magda Gessler? Zjeść tu można żeberka pieczone, penne z gorgonzolą i szpinakiem, sałatkę z polędwiczką.

Restauracja W Rynku Mielec

W Rynku to restauracja, która znajduje się w samym centrum Mielec. Spróbować można tutaj oryginalnej kuchni, która bazuje na lokalnych składnikach. Spróbować można tutaj np. aromatycznego kremu borowikowego, czy schabu z kością, który podawany jest z grillowanymi ziemniaczkami z rozmarynem. Zdecydowanie jest to miejsce warte uwagi, jeśli znajdziecie się nieopodal rynku, to koniecznie zajrzyjcie do tego lokalu.

Fratelli

Fratelli to restauracja, która została założona w Mielcu w 1998 roku, to już wręcz kultowe miejsce na mapie miasta. Jeśli zatem uwielbiasz pyszną kawę i wyśmienitą pizzę to Fratelli jest idealnym wyborem. Lokalu szukajcie przy u;. Staffa 4A, obok budynku ZUS w Mielcu.

Restauracja Sól & Wino

Lokal Sól & Wino to stosunkowo nowe miejsce na mapie gastronomicznej miasta Mielec, lecz już zyskał popularność wśród mieszkańców. Restauracja znajduje się w samym centrum Starego Miasta w Mielcu. A czego można tu spróbować? Połączenia kuchni polskiej z kuchnią francuską. Warta uwagi jest np. zupa veloute z białych warzyw, czy gulasz cielęcy.

Prosto z garnka

Prosto z garnka to domowe bistro, które mieści się na parterze w budynku Hostelu Premium, jest więc to idealne miejsce dla turystów, którzy zdecydują się zatrzymać w Mielcu na kilka dni. Spróbować można tutaj tradycyjnej, domowej kuchni, ale dostępne są w menu także dania wegetariańskie.

KesCafe

KesCafe to miejsce, w którym można zjeść nie tylko smaczne jedzenie, ale też zdrowe. KesCafe stanowi świetny wybór dla osób, które pyszny obiad chciałyby zjeść w restauracji. Naszym zdaniem w KesCafe warto spróbować zupy krem z pora, sałatki z pieczonym burakiem i kozim serem, czy polędwiczki wieprzowe sous-vide.

W Mielcu powstało wiele klimatycznych i ciekawych restauracji. Warto jest odkrywać nowe smaki i sprawdzać, które restauracje mogą pochwalić się ciekawą kartą menu. My przedstawiliśmy, najlepsze naszym zdaniem restauracje w Mielcu, a co według Was, jeszcze powinno znaleźć się na tej liście?