Mielecki szpital specjalistyczny zaprasza mieszkańców do wykonania profilaktycznych badań w kierunku raka płuc. To oferta dla roczników od 1949 do 1973, skierowana szczególnie do osób, które dość dużo palą i mają w rodzinie osoby z przeszłością nowotworową.

Wynik niskodawkowej, bezkontrastowej tomografii często daje wiedzę, która może uratować życie! A samo badanie jest bezstresowe, bezpłatne, nie trzeba mieć skierowania, do pracowni można przyjść w dogodnych godzinach. - Szpital Specjalistyczny w Mielcu tym samym wychodzi naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, którzy są świadomi współczesnych chorób cywilizacyjnych. Chcą się badać, więc intensywnie realizujemy program profilaktyki raka płuc. Wiemy, że zainteresowanie jest duże, dlatego w najbliższym czasie zamierzamy wystąpić o zwiększenie ilości możliwych do wykonania badań. Zachęcamy do uczestnictwa w programie – mówi Paweł Pazdan, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Mielcu. - W sumie chcemy, żeby szansę na zdrowie i życie uzyskało w ten sposób ponad 1000 osób.

Kto może skorzystać z badań? To oferta dla roczników od 1949 do 1973, skierowana szczególnie do osób, które dość dużo palą i mają w rodzinie osoby z przeszłością nowotworową.

Rejestracja pacjentów z wypełnioną ankietą (dostępną na www.szpital.mielec.pl w zakładce Profilaktyka) odbywa się pod numerem telefonu: 17 78 00 214 od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 14:00.

Informacja: Szpital Specjalistyczny w Mielcu

ms