Utrudnienia na ul. Szafera z powodu robót drogowych
Przez nadchodzące dwa miesiące mieszkańcy będą musieli liczyć się z poważnymi utrudnieniami na ul. Szafera. Przebudowa i budowa nowego ronda wymuszą zmiany w organizacji ruchu oraz komunikacji publicznej.

Harmonogram zamknięcia ul. Szafera

W związku z realizacją inwestycji pn.: “Przebudowa drogi gminnej nr 10 3692 R – ul. Szafera w Mielcu wraz z budową skrzyżowania typu ‘małe rondo’ na skrzyżowaniu z ulicą Raciborskiego”, Wydział Dróg, Transportu, Energetyki i Działalności Gospodarczej ogłosił szczegółowy plan zamknięć i objazdów. Mieszkańcy muszą przygotować się na trzy etapy prac, które będą miały miejsce od 2 lipca do 30 sierpnia 2024 r.

Zmiany w komunikacji miejskiej

W związku z zamknięciem ul. Szafera, komunikacja zbiorowa MKS zostanie przeniesiona na ul. Metalowców. Autobusy linii nr: 5, 6, 7, 9, 21, 22, 23 i 36 będą kursowały objazdem przez tę ulicę, gdzie zostanie uruchomiony tymczasowy przystanek przy skrzyżowaniu z ul. M. Raciborskiego. Przystanki: Szafer 03, Szafera 04, Szafera 05 i Szafera 06 nie będą obsługiwane na ww. liniach.

Etapy prac budowlanych

Prace na ul. Szafera będą prowadzone w trzech etapach:

Etap I: Od 2 lipca do 15 lipca 2024 r. zamknięty będzie odcinek od skrzyżowania ul. Szafera z ul. Wolności (rondo) do ul. Brekieszów. Mieszkańcy tej części będą musieli korzystać z alternatywnych dróg dojazdowych.

Etap II: Od 15 lipca do 27 sierpnia 2024 r. nastąpi zamknięcie skrzyżowania ul. Szafera z ul. Raciborskiego w związku z budową nowego ronda. To najbardziej newralgiczny etap, który może powodować znaczne utrudnienia w ruchu.

Etap III: Od 28 sierpnia do 30 sierpnia 2024 r. zamknięty będzie odcinek od skrzyżowania ul. Szafera z ul. Długą do zjazdu do Galerii „SMOCZKA”.

Udogodnienia dla mieszkańców i klientów

Pomimo prowadzonych prac, na każdym etapie zostanie zapewniony dojazd mieszkańców do posesji oraz zaopatrzenia i klientów sklepów przyległych do ul. Szafera. Jest to bardzo ważne, aby minimalizować utrudnienia dla lokalnej społeczności i przedsiębiorców prowadzących działalność w tej okolicy.

Zamknięcie ul. Szafera i związane z nim zmiany w organizacji ruchu oraz komunikacji miejskiej z pewnością wpłyną na codzienne życie mieszkańców. Dlatego warto wcześniej zaplanować swoje trasy, aby uniknąć niepotrzebnych frustracji i opóźnień.


Według informacji z: UM Mielec