10 lat Fundacji Biało-Czerwone Skrzydła: Prezentacja samolotu TS-11 Iskra

Wczoraj odbyła się niecodzienna uroczystość, która zgromadziła miłośników lotnictwa oraz mieszkańców. Fundacja Biało-Czerwone Skrzydła świętowała swoje 10-lecie działalności i z tej okazji zaprezentowano odrestaurowany samolot TS-11 Iskra w okolicznościowym malowaniu. To wydarzenie zapoczątkowało oficjalne obchody jubileuszu fundacji.

Jubileusz 10-lecia Fundacji Biało-Czerwone Skrzydła

Fundacja Biało-Czerwone Skrzydła działa od 2014 roku i od tamtej pory zyskała uznanie wśród entuzjastów lotnictwa. Organizacja, założona przez Piotra Maciejewskiego i Jakuba Kubickiego, koncentruje się na odbudowie i utrzymaniu w stanie lotnym historycznych polskich samolotów, które powstały po II wojnie światowej. Wśród nich znajdują się takie perełki jak TS-11 Iskra, AN-2, PZL 101 Gawron, a w przyszłości także TS-8 Bies.

Oficjalna prezentacja samolotu TS-11 Iskra

Podczas wczorajszej uroczystości zaprezentowano odrestaurowany samolot TS-11 Iskra w specjalnym, jubileuszowym malowaniu. To wydarzenie przyciągnęło uwagę zarówno lokalnych mieszkańców, jak i pasjonatów lotnictwa z całej Polski. Obecni byli również Prezydent miasta Radosław Swół oraz jego Zastępca Tomasz Leyko, którzy złożyli gratulacje założycielom fundacji. „Fundacja Biało-Czerwone Skrzydła wspaniale rozwija swoje skrzydła w naszym lotniczym mieście. Życzymy kolejnych sukcesów w realizacji statutowych celów i wszelkiej pomyślności” – powiedział Prezydent miasta.

Wyjątkowe miejsce dla miłośników lotnictwa

Fundacja Biało-Czerwone Skrzydła jest jedyną w Polsce organizacją specjalizującą się w obsłudze historycznych samolotów odrzutowych. W hangarze na lotnisku pracują najbardziej doświadczeni mechanicy, a personel łączy szkolenia z kontrolami umiejętności. To miejsce, gdzie eksponaty nie są tylko ozdobą – można je dotknąć, uruchomić i polecieć. Dla wielu mieszkańców i turystów to niezapomniane doświadczenie, które przybliża historię polskiego lotnictwa.

Sukcesy fundacji i jej zaangażowanie w promocję polskiego dziedzictwa lotniczego zasługują na uznanie. Dzięki takim inicjatywom, pamięć o dawnych konstrukcjach lotniczych jest pielęgnowana, a ich historia przekazywana kolejnym pokoleniom. Obchody 10-lecia Fundacji Biało-Czerwone Skrzydła z pewnością na długo pozostaną w pamięci uczestników i mieszkańców.


Wg inf z: UM Mielec