Bezpieczne wakacje: mieleccy policjanci edukują nad wodą
W minioną sobotę odbyła się akcja informacyjno-edukacyjna pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, zorganizowana przez mieleckich policjantów. Wydarzenie przyciągnęło liczne grono dzieci i dorosłych, którzy mieli okazję nauczyć się, jak bezpiecznie korzystać z uroków wodnych rekreacji.

Rozpoczęcie dnia pełnego atrakcji i zabaw

W sobotni poranek, w malowniczej przystani „Bryza” w Otałęży, dzieci wraz z opiekunami zgromadziły się, by wziąć udział w akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Pierwszą atrakcją, która przyciągnęła uwagę najmłodszych, była zabawa w szukanie „Skarbu Pirata”. Dzieci musiały zdobywać pieczątki, przechodząc przez różnorodne przeszkody, takie jak odpowiedzi na pytania policjantów, przejście po linie na wysokości, przepłynięcie łodzią oraz wspinaczka po drabinie sznurkowej. Ku radości wszystkich uczestników, skarb w postaci wielkiej skrzyni z łakociami został odnaleziony.

Prelekcje i konkursy z nagrodami

Na wydarzeniu nie zabrakło również elementów edukacyjnych. Policjanci, w tym asp. szt. Ryszard Durda oraz mł. asp. Ewelina Ziemba z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu, przeprowadzili prelekcje na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa. W trakcie spotkania, dzieci dowiedziały się, jak unikać zagrożeń nad wodą i jak reagować w sytuacjach niebezpiecznych. Po prelekcjach odbył się konkurs profilaktyczny, w którym nagrody zostały ufundowane przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA Region Mielec. Uczestnicy rywalizowali w różnych kategoriach, a najlepsze odpowiedzi i aktywności zostały nagrodzone.

Zajęcia praktyczne i promowanie bezpiecznego wypoczynku

Ratownicy medyczni z Podkarpackiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu przedstawili praktyczne instrukcje dotyczące postępowania w przypadku osoby tonącej oraz przeprowadzania resuscytacji krążeniowo-oddechowej u dorosłych. Te cenne lekcje były skierowane zarówno do dzieci, jak i dorosłych, dając im narzędzia do reagowania w sytuacjach awaryjnych.

Policjanci promowali również ogólnopolską akcję "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" i zachęcali do udziału w konkursie plastyczno-filmowym pn. „Artystyczny przeWODNIK”. Celem tego konkursu jest promowanie odpowiedzialnych postaw osób przebywających nad wodą oraz zwiększenie świadomości na temat przestrzegania przepisów bezpieczeństwa. Konkurs jest skierowany do szerokiego grona odbiorców, w tym dzieci, młodzieży, dorosłych oraz podmiotów zajmujących się rekreacją wodną.

Wakacyjna atmosfera i wodne atrakcje

Całe wydarzenie przebiegło w radosnej i wakacyjnej atmosferze. Uczestnicy mogli popływać na różnych jednostkach pływających, w tym na Omegach „Buba” i „Duch Bajora”, optymistach oraz małym elektrycznym szkunerku. Te wodne atrakcje dostarczyły wiele radości zarówno dzieciom, jak i dorosłym, a jednocześnie były doskonałą okazją do praktycznego zastosowania zdobytej wiedzy o bezpieczeństwie nad wodą.

Akcja „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” okazała się świetnym połączeniem edukacji i zabawy, promując bezpieczne zachowania nad wodą w przystępny i angażujący sposób.


Według informacji z: KPP w Mielcu