
Uczniowie V Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu zdobywają szczyty wiedzy na Olimpiadzie znajomości Afryki!
- Mielczanie na olimpiadzie w Rzeszowie – emocje sięgają zenitu!
- Olimpiada znajomości Afryki – nie tylko rywalizacja, ale i nauka
W sobotę, 8 marca, dwoje utalentowanych uczniów z Mielca, Julia Siecińska i Remigiusz Żelasko z klasy III C, wzięło udział w okręgowym etapie XXIII edycji Olimpiady znajomości Afryki. Wydarzenie miało miejsce w Liceum Sióstr Prezentek w Rzeszowie, gdzie młodzi pasjonaci zmierzyli się z ponad 140 uczestnikami z całego województwa.
Mielczanie na olimpiadzie w Rzeszowie – emocje sięgają zenitu!
Podczas tego prestiżowego wydarzenia, Julia i Remigiusz mieli okazję wykazać się swoją wiedzą na temat kontynentu afrykańskiego. Opiekunem naukowym uczniów jest pan Paweł Ćwięka, który wspierał ich w przygotowaniach do tego wyzwania. Już teraz możemy gratulować naszym reprezentantom za ich determinację i zaangażowanie!
Olimpiada znajomości Afryki – nie tylko rywalizacja, ale i nauka
Olimpiada to nie tylko test wiedzy, ale także doskonała okazja do wymiany doświadczeń oraz nawiązania nowych znajomości. Uczestnicy mieli szansę poznać różnorodność kulturową Afryki oraz jej bogatą historię. Czekamy z niecierpliwością na ostateczne wyniki i trzymamy kciuki za naszych uczniów!
Dziękujemy Julii i Remigiuszowi za piękną reprezentację V Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu. Ich sukcesy są dowodem na to, że młodzież z naszego miasta ma ogromny potencjał!
Na podstawie: Urząd Miejski Mielec