Policjanci z KPP Mielec z Komendantem Pawłem Lesiem na mszy w Chorzelowie

Mieleccy policjanci razem z komendantem uczestniczyli w mszy w sanktuarium w Chorzelowie – była modlitwa za mundurowych, podziękowania i zapowiedź, że to może stać się nowa tradycja w regionie.
- Policja z Mielca modli się w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Chorzelowie
- Przyjdź na kolejną modlitwę i zobacz, jak służby wspierają się duchowo
Policja z Mielca modli się w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Chorzelowie
8 września 2025 roku w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Chorzelowie odbyła się uroczysta Msza Święta, w której uczestniczyli funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Mielcu wraz z Komendantem Powiatowym podinsp. Pawłem Lesiem i jego zastępcami. Liturgia zgromadziła przedstawicieli różnych formacji mundurowych, władze samorządowe województwa podkarpackiego oraz wielu wiernych.
Uroczystości przewodniczył i homilię wygłosił ksiądz biskup Stanisław Salaterski. Msza była wyraźnym akcentem wdzięczności wobec osób, które na co dzień dbają o bezpieczeństwo i porządek w regionie. Obecność mieleckiej policji podkreśliła jedność środowisk mundurowych oraz chęć wspólnej modlitwy o Boże błogosławieństwo i opiekę w pełnionej misji.
Przyjdź na kolejną modlitwę i zobacz, jak służby wspierają się duchowo
Kustosz sanktuarium, ksiądz Andrzej Rams, wskazał podczas liturgii na znaczenie regularnej modlitwy za tych, którzy służą mieszkańcom. Zaznaczył, że wydarzenie ma szansę stać się stałym punktem w kalendarzu duchowym Podkarpacia i miejscem wyrażania wdzięczności wobec służb.
“To niezwykle ważne, abyśmy jako społeczeństwo potrafili okazać wdzięczność i duchowe wsparcie tym, którzy niosą pomoc, strzegą porządku publicznego i służą lokalnej społeczności” - ksiądz Andrzej Rams
Msza w Chorzelowie miała charakter zarówno modlitewny, jak i reprezentacyjny. Uczestnictwo Komendy Powiatowej Policji w Mielcu oraz lokalnych władz pokazuje, że odpowiedzialność za bezpieczeństwo łączy służby i samorządy. Dla mieszkańców regionu to także moment, by zauważyć i podziękować tym, którzy codziennie dbają o ich bezpieczeństwo.
Na podst. KPP w Mielcu
![]()
Ostatnie Artykuły

107 km/h w Mielcu przy limicie 50. 20-latek stracił prawo jazdy

Mielec łapie lato na wodzie - Baseny Odkryte czynne 20 sierpnia

Ponad 700 kontroli na drogach Mielca. Dwóch kierowców było nietrzeźwych

W nocy niższe ciśnienie wody w Mielcu. Utrudnienia obejmą też dwie miejscowości

Miejska stacja paliw w Mielcu ma być tańsza. Samorząd zapowiada start

Szkolne stołówki czekają zmiany. Sanepid wyjaśni nowe zasady żywienia

Mielec zapisuje dzieci na basen - ruszyły lekcje pływania

Dni Mielca 2026 z mocnym składem. Na scenie także talenty z miasta

Lasso, mechaniczny byk i country na mieleckim Rynku

Biznesowy odrzutowiec w Mielcu. Lotnisko zdobywa nowego klienta

Srebrny medal i rekord Polski. Mielczanka wróciła do hali swoich treningów

Prawie 3 promile za kierownicą. Pasażer miał skradziony plecak

Gdy zabrzmi alarm, liczy się reakcja. Dwa spotkania Akademii OLiOC

Przerwany wał i ewakuacja - policjanci z powiatu mieleckiego ćwiczyli akcję
Przydatne dane teleadresowe
- Dom Kultury Gminy Wadowice Górne - kontakt, dostępność i zajęcia
- Ośrodek Kuratorski nr 1 w Mielcu - kontakt, godziny, zakres działania
- Energia Euro Park Mielec - kontakt, taryfy, zmiana sprzedawcy i przyłączenie do sieci
- Komenda Powiatowa Policji w Mielcu - kontakt, adres i dostępność
- Gminna Biblioteka Publiczna w Radomyślu Wielkim - filia w Żarówce: kontakt, adres i godziny
- Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Borowej - kontakt, świadczenia i pomoc prawna
