Nietrzeźwy kierowca z zakazem zatrzymany w Mielcu - grozi mu do 5 lat więzienia

2 min czytania
Nietrzeźwy kierowca z zakazem zatrzymany w Mielcu - grozi mu do 5 lat więzienia

Mieszkaniec powiatu mieleckiego został zatrzymany na ul. Kwiatkowskiego — alkomat wskazał ponad 1 promil, a kierowca miał aktywny zakaz sądowy. Teraz odpowie za dwa przestępstwa i może trafić za kratki nawet na pięć lat.

  • W Mielcu reaguj natychmiast gdy widzisz pijanych za kierownicą
  • Sprawdź zarzuty i możliwe konsekwencje

W Mielcu reaguj natychmiast gdy widzisz pijanych za kierownicą

W minioną sobotę patrol mieleckiej drogówki zatrzymał do kontroli pojazd marki Renault na ul. Kwiatkowskiego. Za kierownicą siedział 49-letni mieszkaniec powiatu mieleckiego. Badanie alkomatem wykazało ponad 1 promil alkoholu w organizmie mężczyzny, a funkcjonariusze ustalili również, że miał on aktywny sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych wydany przez Sąd Rejonowy w Kraków-Podgórza. Mimo orzeczonego środka karnego zdecydował się wsiąść za kierownicę, narażając siebie i innych na niebezpieczeństwo.

Informacje o zatrzymaniu przekazała mielecka policja. To kolejny sygnał, że obecność patroli na drogach i czujność świadków mają duże znaczenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Sprawdź zarzuty i możliwe konsekwencje

49-latek będzie odpowiadał za dwa przestępstwa: kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości w warunkach recydywy oraz złamanie zakazu sądowego prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za popełnione czyny grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Przy ocenie sprawy prokuratura i sąd wezmą pod uwagę m.in. recydywę oraz okoliczności stwarzające zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

Policja przypomina, że alkohol znacząco obniża koncentrację, wydłuża czas reakcji i zaburza ocenę sytuacji na drodze. Każdy, kto zauważy nietrzeźwą osobę zamierzającą prowadzić samochód, powinien powiadomić służby lub uniemożliwić odjazd w bezpieczny sposób.

na podstawie: Policja Mielec.

Autor: krystian