Już ponad 70 wystawców zgłosiło swój udział w Powiatowym Jarmarku Świątecznym w Mielcu planowanym na 15 grudnia. To największa liczba w dziesięcioletniej historii tego wydarzenia.

Powiatowy Jarmark Świąteczny jest imprezą, która na stałe wpisała się w kulturalny kalendarz Mielca. Przedświąteczne zakupy w urokliwej scenerii mieleckiego Rynku z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Tylko w ubiegłym roku kiermasz odwiedziło kilka tysięcy mieszkańców miasta i powiatu, stoiska przygotowało zaś prawie 70 wystawców z całego kraju.

Okrągłą „siedemdziesiątkę” wystawców na ten rok uzyskaliśmy po niespełna miesięcznym naborze. To dobra wiadomość dla odwiedzających jarmark, którzy skorzystają z wyjątkowo szerokiego asortymentu.

Tradycyjnie jarmark będzie pełen świątecznych przysmaków. Znajdą się pośród nich m.in. ciasta, pieczywo, domowe przetwory, miody, chałwy, suszone owoce, herbaty, wędliny, sery czy oscypki. Szeroki będzie także wybór własnoręcznie wykonywanych ozdób choinkowych, stroików, choinek oraz innych elementów wystroju wnętrz. Wśród zgłoszonych wystawców znaleźli wytwórcy ozdób ze szkła, drewna oraz obrazów malowanych na desce.

Zimowa odzież, dodatki oraz ekologiczne kosmetyki będą z pewnością kolejnymi atrakcjami dla naszych odwiedzających, podobnie zresztą jak punkty, w których będzie można ogrzać się po spacerze między straganami. Na jarmarku pojawią się stoiska z gorącą czekoladą i herbatą oraz oferujący ciepłe posiłki food truck.

Wystawcom, którzy nie zdążyli jeszcze zgłosić swojego udziału w wydarzeniu przypominamy, że nabór cały czas trwa. Wciąż dostępna jest powierzchnia, jaką możemy udostępnić pod własne stoiska wystawiennicze za opłatą 22 zł/m2 (minimalna powierzchnia do wynajęcia to 2 m2).

Warunkiem udziału w jarmarku jest wypełnienie karty zgłoszenia i przekazanie jej wraz z dowodem wpłaty w terminie do 9 grudnia 2019 roku do Biura Promocji i Informacji Starostwa Powiatowego w Mielcu – osobiście, przy ul. Wyspiańskiego 6, pok. 321 lub e-mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Należną opłatę należy wpłacić na rachunek bankowy Powiatu Mieleckiego, nr konta: 36 1020 4391 0000 6002 0167 5271 w terminie do 9 grudnia 2019 r., w tytule przelewu wpisując: „Powiatowy Jarmark Świąteczny 2019, opłata wystawowa + imię i nazwisko / nazwa firmy”.

Karta zgłoszeniowa oraz regulamin imprezy są dostępne TUTAJ.

Zapraszamy!

ms

Galeria zdjęć