Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Mielec

 Wypożyczalnie aut – czym się kierować

Coraz częściej korzystamy w czasie naszych urlopów z wynajmu krótkoterminowego samochodu. Kiedyś kojarzyło się to z luksusem i bogactwem, ale obecnie ceny są dosyć przystępne i każdy może skorzystać z takiej opcji. Jest to bardzo duże ułatwienie dla tych, którzy lubią zwiedzać miejsca nieoczywiste, które rzadko są dobrze skomunikowane za pomocą transportu publicznego. Już nie trzeba poszukiwać odpowiedniego autobusu lub czekać na spóźniony pociąg. Sami kierujemy swoim czasem i planami, co chcemy zobaczyć podczas naszego wyjazdu. Poszukiwanie dobrej wypożyczalni samochodów może trochę zająć ze względu na kilka ważnych kwestii i kruczków zawartych w regulaminach. Dobrze jeżeli mamy jedną i sprawdzoną to nie musimy tego powtarzać co roku. Jeżeli jeszcze takiej nie macie, a poszukujecie czegoś na terenie Warszawy to polecam zajrzeć na stronę tej oto wypożyczalni i sprawdzić jej warunki: https://comfortcar.pl/wypozyczalnia-samochodow-warszawa/.

Ważne i wymagane

No dobra to czego potrzebujemy, aby wynająć samochód? Potrzebujemy prawo jazdy. Tak wiem, oczywiste, ale wolę wspomnieć, że wypożyczalnia na pewno je sprawdzi. Tylko osoby, które według prawa mają uprawnienia do kierowania pojazdami, mogą wynająć samochód. Następny dokument to dokument tożsamości, dowód osobisty lub paszport. Musimy udowodnić firmie wynajmującej nam samochód, że to nasze prawdziwe dane. Trzecia rzecz to karta płatnicza. Najlepiej karta kredytowa, jeśli ktoś posiada, ponieważ nie wszystkie wypożyczalnie aut akceptują karty debetowe. Należy to sprawdzić w regulaminie lub zadzwonić do danej firmy.

Ubezpieczenie

Większość wypożyczalni samochodowych oferują w cenie swoje własne ubezpieczenie w formie podstawowej. Czasami można je rozszerzyć za dodatkową opłatą. Pamiętajcie, że wypożyczalnie nie są w żaden sposób powiązane z firmami ubezpieczeniowymi. Uważajcie na wkład własny. Jest to zapis, że w przypadku uszkodzeń, których koszt nie będzie przekraczał jakiejś tam kwoty, to wy będziecie opłacać. Taki zapis również łatwo znajdziecie w regulaminie oferty. Jeżeli chodzi o wypadek, w czasie którego samochód zostanie na tyle uszkodzony, że nie będzie mógł dalej ruszyć w trasę to możecie zabiegać o Samochód zastępczy z oc compensa.

Rezerwacja samochodu

Rezerwacja samochodu jest bardzo łatwa. Najłatwiejsza opcja to zarezerwowanie danego samochodu poprzez stronę internetową. Wchodzicie na nią, wybieracie daty odbioru i zwrotu samochodu, a także miejsca odbioru i zwrotu. Piszę miejsca, ponieważ mogą się one różnić. Zależy to tylko od waszych planów, ale czasami wiąże się to z dodatkową opłatą. Nie zawsze trzeba też odbierać i zostawiać auto w siedzibach wypożyczalni. Niektóre z nich oferują podstawienie auta w wybrane miejsce. Może to być na przykład wasz hotel. Po wyborze dat i miejsc, wyświetli się wam lista dostępnych modeli samochodów i koszta związane z konkretnym modelem. Wybieracie ten który wam pasuje i dalej postępujecie zgodnie ze wskazówkami zawartymi na stronie internetowej. Każda wypożyczalnia ma swój własny formularz, więc nie będę się w to zagłębiać.