Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Mielec

„Myślę, więc nie śmiecę” to tegoroczne hasło przewodnie akcji Sprzątania Świata, w której uczestniczą grupy młodzieży z mieleckich placówek oświatowych.

Młodzież odpowiedziała na zaproszenie Prezydenta Miasta Mielca Jacka Wiśniewskiego do wspólnego sprzątania naszego miasta. Sprzątanie Mielca stało się częścią odbywającej się co roku na całym świecie kampanii Sprzątania Świata Pierwsze grupy młodzieży z ZST wyposażone w rękawiczki ochronne i worki na śmiecie wyruszyły na miasto na początku bieżącego tygodnia.

Te worki szybko się zapełniały, bo niestety nie wszyscy dbamy o to, aby Mielec zasługiwał na miano miasta schludnego i czystego. Problem zwiększającej się liczby produkowanych odpadów dotyka wszystkich mieszkańców naszej planety. Plastik, a zwłaszcza odpady plastikowe stały się problemem cywilizacyjnym.

Tegoroczne hasło akcji zachęca do przemyślenia i wdrożenia w życie idei less waste (mniej odpadów). Mniej odpadów, to mniejszy problem dla naszej planety. Przemyślane zakupy, rezygnacja z produktów opakowanych w kilka opakowań, rezygnacja z wody w plastikowych butelkach na rzecz szklanych lub filtrów, to tylko małe kroczki, które każdy z nas może postawić – tak niewiele, a jednak tak dużo dla Ziemi.

Przypominamy, żę 30 września 2021 r. o godz. 18:00, na placu AK odbędzie się finał akcji Sprzątamy Mielec. W zamian za zaangażowanie każdy uczestnik sprzątania Mielca otrzyma drzewko! Nie bądź obojętny – razem możemy więcej!

Edward Tabor
Data publikacji: