Ponad 700 mieszkańców powiatu pojechało w niedzielę, 7 sierpnia, w 4. Rundce Rowerowej z Powiatem Mieleckim. Serdecznie dziękujemy, że spędziliście to popołudnie razem z nami!

Punktem startowym rajdu, tak jak w latach ubiegłych, była Galeria Navigator. To tutaj uczestnicy rundki odebrali pakiety startowe, w których znaleźli m.in. mapki z dalszymi wskazówkami dotyczącymi trasy.

Rowerzyści zmierzyli się z dystansem o łącznej długości ok. 15 kilometrów. Po drodze odwiedzili sześć punktów kontrolnych: Park Smoczka, CKPiDN, stadion PGE FKS Stal Mielec, Starostwo Powiatowe, Park Oborskich oraz mielecki Rynek. Z każdego z tych miejsc przywieźli jedną cyfrę. Cyfry, wpisane na kartę uczestnika w odpowiedniej kolejności, utworzyły liczbę 135 817 – czyli liczbę mieszkańców powiatu mieleckiego (stan na koniec roku 2021).

Finał wydarzenia tradycyjnie odbył się w Parku Sensorycznym przy Wydziale Komunikacji mieleckiego starostwa. Każdy pełnoletni uczestnik, który przywiózł tu kartę z prawidłową odpowiedzią, wziął udział w losowaniu atrakcyjnych nagród. Tą główną była kosiarka firmy Husqvarna. Ale rozlosowano też dwa rowery ufundowane przez Galerię Navigator i dwa rowery dla dzieci od Gardner Aerospace i Multi-Dent lek. Dent. Magdalena Tokarska-Giszter oraz lek. Dent. Agnieszka Nikiel. Nowych właścicieli znalazło także wiele innych nagród rzeczowych oraz kilkanaście wartościowych voucherów.

Nagrody wręczył Wicestarosta Powiatu Mieleckiego Andrzej Bryła, który osobiście również przejechał konkursową trasę. Dzięki temu doświadczeniu ocenił, że atmosfera imprezy była niezwykle rodzinna i przyjazna. – Dziękuję Państwu, że zechcieliście spędzić to niedzielne popołudnie właśnie z nami, w aktywny sposób. Po dzisiejszej rekordowej frekwencji wiemy, że powiat wciąż potrzebuje rodzinnych, rowerowych imprez. Za rok czeka nas okrągła, piąta edycja tej imprezy, więc już dziś możemy zapowiedzieć, że szykujemy dla Was coś specjalnego – powiedział wicestarosta.

Warto dodać, że już tegoroczna edycja Rundki Rowerowej poszerzona została o liczne atrakcje dla najmłodszych. W Parku Sensorycznym ustawiono nieodpłatną strefę zabaw z dmuchańcami, animacjami i zabawami. Dzieci mogły także zapoznać się z przepisami ruchu drogowego w mobilnym miasteczku rowerowym i przyglądnąć pracy służb mundurowych: policji, straży pożarnej i pogotowia. Z myślą o najmłodszych przygotowaliśmy też 200 darmowych porcji warty cukrowej i popcornu, a każdy uczestnik rundki – bez względu na wiek – mógł wybić dla siebie pamiątkową monetę.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Starostwo Powiatowe w Mielcu i Studio Wizualne. Wspierali nas również: Podkarpacka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Mielcu, Komenda Powiatowa Policji w Mielcu, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu oraz MOSiR Mielec.

Partnerami wydarzenia zostali: Husqvarna Group z fabryką w Mielcu, Galeria Navigator, Gardner Aerospace Mielec Sp. z o.o., Multi-Dent Multi-Dent lek. Dent. Magdalena Tokarska-Giszter oraz lek. Dent. Agnieszka Nikiel, Polskie Zakłady Lotnicze w Mielcu, , Producent suplementów diety AvetPharma i GROKAMgbl, Restauracja Kontrowersja, Centrum dietetyczne Projekt Zdrowie, BOSSMEN Fryzjerstwo Piotr Winiarz, Ergo Hestia Jerzy Wąs, Serwis Opon Targum, Premio Opony-Autoserwis.

Patronat medialny objęły portale: www.promocja.mielec.pl, www.hej.mielec.pl, www.wcj24.pl, www.korso.pl, a także Radio Leliwa, Tygodnik Regionalny Korso oraz Wieści Regionalne.

ms

Galeria zdjęć