Powiat Mielec: Już kolejny raz Młodzież zapobiega pożarom”

15 kwietnia w Mielcu odbędzie się powiatowy finał Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej Młodzież zapobiega pożarom”. Wydarzeniu patronuje starosta mielecki Stanisław Lonczak.
Konkurs Zapobiegajmy pożarom” od lat organizowany jest przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP Oddział Powiatowy w Mielcu.
W turnieju udział wezmą dzieci i młodzież ze wszystkich gmin powiatu mieleckiego, w różnych kategoriach wiekowych. Rywalizacja obejmie dwa etapy: część pisemną w formie testu oraz egzamin ustny.
Wydarzeniu corocznie przyświeca chęć popularyzowania i propagowania wiedzy z zakresu ochrony przeciwpożarowej. Zgodnie z założeniami konkursu jednym z jego celów jest także wzrost motywacji do rozwijania zainteresowań dzieci związanych z tematyką strażacką oraz kształtowanie ducha rywalizacji z przestrzeganiem zasad uczciwej konkurencji wśród uczestników konkursu.
powiat-mielecki.pl/aktualnosci/juz-kolejny-raz-mlodziez-zapobiega-pozarom-2610.html
Autor: krystian
Ostatnie Artykuły

Wielkanocna palma przyjechała w częściach, a komisja miała ponad 400 pisanek

Rodzinny rajd wielkanocny wraca na trasę z Książnic do Przecławia

Czapeczki na lotnisku i ambitny plan Mielecka Klasa Lotnicza nabiera rozpędu

Ciche kwiaty na mieleckim cmentarzu przypomniały o odwadze Eugeniusza Szyfnera

Mielecka uczennica technikum hotelarskiego została laureatką Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej

Fisz Emade Tworzywo przywozi do Mielca ćwierć wieku dźwięków

Wieczory na pływalni w Mielcu nabierają tempa. Woda, muzyka i ruch po godzinach

Goleszów wybrał nowego sołtysa – funkcję objął Zdzisław Wiesław Kut

Borowa zamieniła się w wielkanocny stół pełen tradycji i nowych pomysłów

W Mielcu setki karateków ścierały się na matach, a hala MOSiR pracowała pełną parą

Stadion w kolorowych skarpetkach. Mielec szykuje integracyjny bieg

Mielec przed Wielkanocą zatańczy z Małymi Rzeszowiakami
![[PIŁKA NOŻNA] Betclic 1. liga: Stal Mielec – Wieczysta Kraków 3:1. Gospodarze z mocnym ciosem przy Solskiego](/images/mecz/thumbnails/stal-mielec-wieczysta-krakow-22032026-31.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Betclic 1. liga: Stal Mielec – Wieczysta Kraków 3:1. Gospodarze z mocnym ciosem przy Solskiego

