Podkarpacka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Mielcu, wzbogaciła się o kolejne 3 karetki.

Nowe pojazdy są już odpowiednio oznakowane według nowych standardów obowiązujących na terenie Unii Europejskiej. Żeby mogły „wejść” do służby, potrzeba jeszcze około 1,5 mln PLN na wyposażenie karetek w niezbędny sprzęt. Sam zakup to kwota 1,6 mln PLN.

Dwie z nich będą procować Na terenie powiatu mieleckiego. Są już zarejestrowane w tutejszym wydziale komunikacji. Trzeci z pojazdów pracować będzie na terenie powiatu kolbuszowskiego.

20230523_120948.jpg

- Do końca roku chcemy wymienić wszystkie karetki, które dzierżawimy od dysponentów, za których pełnimy opiekę na obszarze operacyjnym – poinformował podczas prezentacji pojazdów Grzegorz Gałuszka, dyrektor mieleckiego pogotowia. - W niedalekiej przyszłości powinny się pojawić kolejne cztery karetki z dofinansowania zewnętrznego - dodał.

20230523_121308.jpg

Stanisław Lonczak, Starosta Powiatu Mieleckiego wyraził swoje zadowolenie z faktu, iż nowe pojazdy zostały sfinansowane ze środków własnych Pogotowia.
- Liczę, że w przyszłości również tak będzie funkcjonowało pogotowie, choć oczywiście my jako Mielec, czyli ośrodek wiodący, mamy szczególną odpowiedzialność za sprawne funkcjonowanie ratownictwa medycznego w regionie - podkreślił.

20230523_121437.jpg

Jak zauważył obecny na prezentacji karetek Andrzej Bryła, Wicestarosta Mielecki - jesteśmy dużym obszarem, złożonym z pięciu powiatów i to wszystko jest w naszym zarządzie. Dyrektor pozyskując za własne pieniądze, bądź z dofinansowań rządowych nowy tabor, sukcesywnie zmienia też tabor ościennych powiatów, które weszły skład naszego obszaru operacyjnego.

mp

Galeria zdjęć