Tradycyjnie już nasza Biblioteka corocznie włącza się do ogólnopolskiej akcji publicznego czytania dzieł literatury polskiej. W tym roku czytaliśmy Nad Niemnem Elizy Orzeszkowej.

W scenerii przedbibliotecznej słuchaliśmy fragmentów powieści, w których Justyna (w tej roli Adriana Miłoś, Zastępca Prezydenta Miasta Mielec) strofowała Bolesława Kirło (Mateusz Demidowski, nasz Czytelnik); Benedykt (Janusz Pacholec, znany mielczanin, aktor) wyrzucał swojej żonie Emilii (Joanna kruszyńska, Dyrektor SCK w Mielcu), że bez tych swoich szlafroczków obejść się nie może, a tak ironicznie mówi o chlebie. Z kolei Tomasz Łępa (Redaktor Radia Leliwa) złośliwie wypominał Klotyldzie (Jolanta Strycharz, Dyrektor MBP SCK w Mielcu) romans jej męża;, Elżunia przyszła wodę od Anzelma pożyczyć (Wiktoria Szelest i Weronika Śliwińska z DKK dla młodzieży); Teofil Różyc (w tej roli nasz etatowy lektor, Bartosz Kramarz) próbował przekonać swoją krewną Marynię (Barbara Sażalska, nasza Czytelniczka) do zorganizowania schadzki z Justyną, a ta (Sabina Sażalska, DKK dla dorosłych) wypytywała swoją ciotkę Martę (Agnieszka Wójcik- Głód, Stowarzyszenie Zwierzoluby Mielec) o to, dlaczego za Anzelma nie wyszła. Jan (Grzegorz Sieroń, Pan Kawa & Herbata) prosił Justynę (Jadwiga Klaus, znana mielczanka, aktorka) żeby wymieniła imię, które jest dla nie najmilsze na świecie, a na koniec Mateusz Demidowski trzy razy się zadumał, że “Teoś Różyc harbuza dostał”…

Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy kolejny raz czytali i byli razem z nami. Już zapraszamy Państwa do czytania przyszłorocznej lektury “Kordian” J. Słowackiego.

Źr. tekst. Miejska Biblioteka Publiczna

Anna Jajkiewicz
Data publikacji: