Jakie kulinarne programy telewizyjne warto znać?

Telewizyjne programy kulinarne od wielu lat cieszą się nieustającą popularnością. Dzisiaj sprawdzimy, które z nich warto znać, które można oglądać online, a w których gospodarzem był Mielec!

Kulinarny program telewizyjny Masterchef

Omawianie kulinarnych programów telewizyjnych zaczniemy od Masterchefa, czyli reality show, w którym kucharze amatorzy konkurują ze sobą o tytuł Mistrza Kuchni, nagrodę pieniężną i wydanie własnej książki kucharskiej. Ten kulinarny program telewizyjny można oglądać zarówno w telewizji, jak i internecie, wykorzystując do tego platformę www.player.pl. Warto również zaznaczyć, że 24 września mieliśmy w Mielcu przyjemność gościć finalistę Masterchefa, Pawła Gadomskiego, który przygotowywał kulinarne pyszności z okazji III Jarmarku Żywności Wysokiej Jakości i Rękodzieła Regionalnego z okazji Święta Ziemniaka.

Na słodko i słono

Kolejnym kulinarnym programem telewizyjnym, który serdecznie Wam polecamy, jest Na słodko i słono. Gospodyni programu, mistrzyni kuchni, Agata Duniak-Majcher przygotowuje przepyszne dania w obu tytułowych wersjach. Oglądając ten program telewizyjny dowiecie się, jak zrobić zarówno bezę z pysznym kawowym kremem, jak i połączyć kawowy dodatek z mięsnym daniem. Jeden składnik a tyle pomysłów, naprawdę warto sprawdzić zatem Na słodko i słono!

Program telewizyjny Sztuka mięsa

Sztuka mięsa to kulinarny program telewizyjny Tomasza Jakubiaka. Każdy odcinek traktuje o innym rodzaju mięsa, z którego przygotowywane są przepyszne dania oraz wędliny. Nie myślcie jednak, że to tv show pokazuje jedynie samo powstawanie danego dania. Gospodarz przed jego wykonaniem poznaje lokalnych hodowców, którzy uchylają rąbka tajemnicy i opowiadają, w czym tkwi sekret dobrego mięsa.

Ugotowani

Omawiając telewizyjne kulinarne programy, nie może zabraknąć również Ugotowanych. Twórcy tego tv show przemierzyli całą Polskę, w poszukiwaniu kucharzy amatorów, którzy w swoich własnych kuchniach tworzą prawdziwe kulinarne dzieła sztuki. Na fali popularności tego programu telewizyjnego, który można również oglądać online, powstał bliźniaczy Ugotowani w parach, w którym jak sama nazwa wskazuje, udział biorą charyzmatyczne pary, które kochają wspólnie gotować i przyjmować gości.

Makłowicz w Polsce

Programy kulinarne wielu osobom kojarzą się głównie z Robertem Makłowiczem, dlatego też nie mogliśmy go pominąć, omawiając kulinarne tv show. Makłowicz w drodze to powrót po niemal 20 latach na rodzime grunty. Gospodarz tego telewizyjnego programu lekko, z humorem, ale przede wszystkim ciekawie opowiada o polskich kulinarnych ciekawostkach, atrakcjach związanych z jedzeniem czy też tradycjach, które po prostu warto znać!

Jak widać, kulinarnych programów telewizyjnych nie brakuje. Nie powinno być więc problemu ze znalezieniem odpowiedniego dla siebie. Niezależnie od tego, czy szuka się rywalizacji, ciekawostek czy sprawdzonych przepisów, każdy jest w stanie znaleźć swojego faworyta.