UM Mielec: Młodzi lekkoatleci z SP 9 na podium w Mistrzostwach Podkarpacia
Młodzi lekkoatleci z Mielca zdobywają laury na arenie wojewódzkiej! W dniu 24 lutego 2024 roku, w Rzeszowie odbyły się Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w Lekkoatletyce dla kategorii U-16 i U-14, gdzie reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 9 z Mielca wykazali się nieprzeciętnymi umiejętnościami.
  1. W Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego w Lekkoatletyce, które odbyły się 24 lutego 2024 r. w Rzeszowie, wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9 z Mielca.
  2. Aleksandra Wąż, uczennica klasy VI BM, zdobyła złoty medal w biegu na 600 metrów.
  3. Jakub Kolis, uczeń klasy VIII CM, zajął 4 miejsce w biegu na 60 metrów.
  4. Reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 9 z Mielca otrzymali gratulacje za swoje wyniki.
Wśród uczestników zawodów szczególne uznanie zyskali młodzi atleci z Szkoły Podstawowej nr 9 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego, którzy nie tylko reprezentowali miasto Mielec, ale także pokazali, że ciężka praca i determinacja przynoszą wymierne efekty. Aleksandra Wąż, biegnąc jak wiatr, zdobyła złoty medal na dystansie 600 metrów, dowodząc, że w jej żyłach płynie prawdziwa pasja do sportu. Z kolei Jakub Kolis, rywalizując w biegu na 60 metrów, wykazał się niezwykłą szybkością i zwinnością, co pozwoliło mu zająć wysokie, 4 miejsce. Ta lekkoatletyczna odyseja młodych sportowców z Mielca jest dowodem na to, że marzenia o wielkich osiągnięciach zaczynają się właśnie od takich momentów – od determinacji, treningów i pierwszych sukcesów na lokalnych arenach. Gratulacje dla Aleksandry i Jakuba za wybitne osiągnięcia oraz za to, że są inspiracją dla innych młodych sportowców dążących do doskonałości.
UM Mielec