Odkryj rysunki Salvadora Dali na wystawie w Galerii ESCEK
Zapraszamy na unikalne spotkanie ze światem Salvadora Dali! Już 17 maja o godzinie 18:00 w Galerii ESCEK Domu Kultury SCK odbędzie się wernisaż wystawy rysunków tego wyjątkowego artysty. Wstęp wolny!
  1. Prezentacja grafik, ceramiki oraz płaskorzeźby Dali.
  2. Wystawa wspierana przez Gminny Ośrodek Kultury w Luzinie.
  3. Dzieła ilustrujące literaturę światową – od Shakespeare’a do Hemingwaya.
  4. Okazja do zobaczenia limitowanych edycji grafik sygnowanych przez Dalego.

Salvador Dali, malarz i grafik surrealista, jest znany z tworzenia dzieł, które wykraczają poza granice rzeczywistości, wprowadzając widza w świat snu i fantazji. Na wystawie, która potrwa przez najbliższe miesiące, zobaczymy prace powstałe w latach 1944-1983, w tym unikalne litografie, akwaforty oraz drzeworyty.

Dali, eksplorując głębie ludzkiej psychiki, często posługiwał się technikami inspirowanymi stanami halucynogennymi, co odbija się w jego dziełach pełnych symbolizmu i nietypowych form. "Oglądając jego grafiki, stajemy przed fenomenem surrealizmu, który w wydaniu Dalego- innowatora rozciąga się na całe minione stulecie, choć u podstaw warsztatu tego artysty leży solidne doświadczenie szkoły klasycznej, zarówno pod względem znajomości historii sztuki, jak i rozmaitości technik plastycznych" – opisuje dr Marian Panek, znany krytyk sztuki.

Wystawa to nie tylko okazja do podziwiania dzieł jednego z najbardziej rozpoznawalnych artystów XX wieku, ale również szansa na zrozumienie, jak różnorodne techniki graficzne mogą służyć wyrazowi artystycznemu. Zapraszamy wszystkich mieszkańców do skorzystania z tej niezwykłej okazji do zanurzenia się w surrealistyczny świat Salvadora Dali. Nie przegapcie tej wyjątkowej wystawy!
Źródło: Urząd Miejski w Mielcu