Otwarcie wystawy Piotra Hryniaka w Mielcu: Fotografia jako uczestnictwo
W maju w Mielcu odbędzie się premierowa wystawa lokalnego artysty fotografika, Piotra Hryniaka, zatytułowana „Moje podróże małe i duże”. Organizatorem wydarzenia jest Miejska Biblioteka Publiczna SCK, która zaprasza wszystkich miłośników sztuki na otwarcie wystawy 19 maja o godzinie 17:00.
  1. Otwarcie wystawy "Moje podróże małe i duże" w Galerii MBP SCK.
  2. Ekspozycja dostępna dla zwiedzających do 16 czerwca.
  3. Artysta, Piotr Hryniak, to mielczanin z międzynarodowym wykształceniem.
  4. Fotografie Hryniaka to przede wszystkim krajobrazy oraz makrofotografia.

Piotr Hryniak, choć urodzony w Mielcu, swoje umiejętności i wiedzę zdobywał na prestiżowym kierunku fotografii i video na Uniwersytecie De Montfort University w Leicester. Swoje prace prezentował już na licznych wystawach poza granicami kraju, a teraz przyszedł czas, aby jego twórczość mogli podziwiać także lokalni mieszkańcy. Dla Hryniaka, który fotografuje już od dwudziestu lat, fotografia to nie tylko zawód, ale przede wszystkim pasja i sposób na życie. Jego zdjęcia to próba uchwycenia nie tylko piękna natury, ale i chwil ulotnych, które razem składają się na osobistą opowieść o podróży przez życie.

„Fotografia, to sposób patrzenia, nie chodzi o samo zarejestrowanie, lecz uczestnictwo” – mówiła Susan Sontag, a te słowa doskonale oddają filozofię, z jaką Hryniak podchodzi do swojej pracy. Każde zdjęcie to dla niego nie tylko dokumentacja, ale przede wszystkim interakcja z otaczającym go światem.

Wernisaż będzie doskonałą okazją do osobistego spotkania z artystą oraz do zgłębienia tajników jego pracy. Wstęp na wydarzenie jest wolny, a wystawa dostępna będzie w galerii przy ulicy Kusocińskiego aż do połowy czerwca.


Według informacji z: Urząd Miejski w Mielcu