Mieleccy uczniowie z budowlanki” w finale ogólnopolskiej olimpiady!

Uczniowie mieleckiej budowlanki” osiągnęli niesamowity sukces na ogólnopolskiej olimpiadzie! Kamil Śpiewak i Magdalena Jaźwiec, reprezentanci Zespołu Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej, zdobyli tytuł finalistów w prestiżowym konkursie związanym z procesem inwestycyjno-budowlanym.
- Mielec w centrum uwagi dzięki młodym talentom
- Gratulacje dla młodych olimpijczyków i ich opiekuna
Mielec w centrum uwagi dzięki młodym talentom
W miniony weekend w Stalowej Woli odbyła się IV Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Procesie Inwestycyjno-Budowlanym, zorganizowana przez Politechnikę Wrocławską. Uczestnicy mieli za zadanie wykazać się wiedzą na poziomie akademickim z zakresu regulacji prawnych dotyczących budownictwa. Wśród 1333 uczestników z 77 szkół, tylko 44 uczniów zakwalifikowało się do etapu centralnego w tym dwoje zdolnych uczniów z Mielca. Kamil i Magdalena nie tylko zdobyli tytuł finalisty, ale także otrzymali indeksy na pięć renomowanych politechnik w Polsce, co otwiera przed nimi drzwi do przyszłej kariery w branży budowlanej. Dodatkowo, ich sukces wiąże się ze zwolnieniem z części pisemnej egzaminu zawodowego, co jest znacznym ułatwieniem na drodze do uzyskania kwalifikacji zawodowych.
Gratulacje dla młodych olimpijczyków i ich opiekuna
Opiekunem merytorycznym uczniów był Adam Snopkowski, nauczyciel przedmiotów zawodowych oraz wicedyrektor ZSB. Jego zaangażowanie i wsparcie przyczyniły się do tego imponującego osiągnięcia. Dyrektor szkoły, Stanisław Starzyk, wyraził swoje gratulacje dla Kamila i Magdaleny, podkreślając ich determinację oraz życząc dalszych sukcesów naukowych. Mielec
ma powody do dumy! Sukces tych młodych ludzi pokazuje, że lokalna edukacja stawia na jakość i rozwój talentów. Ich osiągnięcia są inspiracją dla innych uczniów oraz dowodem na to, że ciężka praca i pasja mogą prowadzić do wielkich rzeczy.
Źródło: Starostwo Powiatowe w Mielcu
Ostatnie Artykuły

Szkoły z Kiełkowa i Rzemienia docenione za codzienną pracę nad zdrowiem

Żłobek nr 5 wrócił po modernizacji. W Mielcu przybyło 20 miejsc dla dzieci

W Mielcu policja i medycy ujawnili, co najbardziej zagraża ratownikom

W ZUS w Mielcu pokazali, jak łatwo paść ofiarą internetowych oszustów

Uczennice z Kiełkowa wśród laureatów ogólnopolskiego konkursu poetyckiego

Sobota bez basenu na Hali MOSiR - Mielec przenosi wodne plany gdzie indziej

Uczniowie z Przecławia i Tuszymy wrócili z gali z dużym sukcesem

Mieleccy uczniowie błyszczą na Podkarpaciu. Jeden z nich zdobył cztery laury

Brąz po nerwowym finiszu. ZSP Ruda wraca z medalem z Rzeszowa

Oświetlenie przy ul. Inwestorów zostanie wyłączone na czas robót

W Mielcu ruszyła kwalifikacja na obozy MDP - czasu na dokumenty jest mało

Filmowe tematy zabrzmią w Mielcu jak w kinie

W Rzemieniu policjanci przypomnieli zasady, których nie wolno lekceważyć

Uczeń z Żarówki z literackim sukcesem. Jego ballada zdobyła drugie miejsce
Przydatne dane teleadresowe
- Ośrodek Kuratorski nr 1 w Mielcu - kontakt, godziny, zakres działania
- Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wadowicach Górnych - kontakt, godziny, zasiłki i świadczenia
- Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Mielcu - kontakt, godziny, zgłoszenia
- Podkarpackie Centrum Kształcenia Ustawicznego w Mielcu - kontakt, oferta i zapisy
- Samorządowe Centrum Kultury i Bibliotek w Radomyślu Wielkim - kontakt, godziny, zajęcia
- Urząd Stanu Cywilnego w Przecławiu - kontakt, godziny, sprawy do załatwienia
