Policja na dożynkach w Przecławiu — stoisko profilaktyczne z komendantem Lesiem

Dożynki Powiatu Mieleckiego w Przecławiu przyciągnęły tłumy – obok tradycyjnych obrzędów i muzycznych gwiazd nie zabrakło też policyjnego stoiska, które zamieniło festyn w przestrzeń edukacji o bezpieczeństwie dla najmłodszych i dorosłych.
- Przecław świętuje plony - zobacz kto pojawił się na dożynkach
- Policja z Mielca promuje bezpieczeństwo - podejdź, zapytaj, sprawdź
Przecław świętuje plony - zobacz kto pojawił się na dożynkach
W minioną sobotę Gmina Przecław gościła rolników z całego powiatu podczas Powiatowych Dożynek. Uroczystość obfitowała w tradycyjne elementy: przekazanie dożynkowego chleba i konkursy na najpiękniejszy wieniec wystawiany przez każdą gminę. Organizatorzy zapowiedzieli już, że symboliczny sierp przejmą przedstawiciele Gminy Gawłuszowice - gospodarzem kolejnych dożynek powiatowych w 2026 roku.
Na scenie wystąpiły zespoły ludowe, a wieczorem publiczność bawił Sławomir, wykonawca przeboju „Miłość w Zakopanem”. Jedną z nietypowych atrakcji podczas imprezy był konkurs dojenia krowy, w którym zmierzyli się Burmistrz Przecławia Maciej Jemioło oraz Starosta Powiatu Mieleckiego Kazimierz Gacek - zwycięzcą okazał się gospodarz gminy, Maciej Jemioło.
Policja z Mielca promuje bezpieczeństwo - podejdź, zapytaj, sprawdź
Reprezentacja Komendy Powiatowej Policji w Mielcu pojawiła się na dożynkach z własnym stoiskiem profilaktycznym. Wśród mundurowych obecny był Komendant Powiatowy podinsp. Paweł Leś. Przy stoisku dyżurowały st. asp. Magdalena Skulimowska oraz sierż. szt. Marta Nowak z Zespołu Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii, które rozmawiały z uczestnikami, udzielały praktycznych porad i rozdawały materiały edukacyjne.
Ekspozycja na stoisku obejmowała elementy umundurowania i wyposażenia policjantów, co szczególnie przyciągało dzieci. Dla najmłodszych przygotowano konkursy dotyczące bezpieczeństwa: zasady ruchu drogowego, bezpieczne zachowania w drodze do szkoły oraz znajomość numerów alarmowych. Za prawidłowe odpowiedzi i wykazaną wiedzę uczestnicy otrzymywali nagrody ufundowane przez Burmistrza Przecławia - Macieja Jemiołę.
Obecność funkcjonariuszy na imprezie ma charakter edukacyjny i wizerunkowy - w bezpośredniej, przyjaznej atmosferze mundurowi przypominali o zasadach bezpieczeństwa oraz budowali pozytywne relacje z mieszkańcami powiatu.
podkom. Bernadetta Krawczyk
Na podst. KPP w Mielcu
Ostatnie Artykuły

Policja ostrzega przed oszustami. Podszywają się pod kurierów i pracowników banków

Mieleckie zespoły tańca wróciły z Małogoszcza ze złotą serią

Wola Mielecka bez wody na kilka godzin. GZGK podał listę adresów

Telefon od “prokuratora” kosztował seniorkę z Mielca ponad 28 tys. zł

Rummikub sprawdził pamięć i nerwy. Dwie uczennice zdobyły awans

Sześć szkół, jedna lekcja o odpadach. W Przecławiu dzieci rywalizowały z zapałem

Młodzi zagrali po swoje. Dwie drużyny jadą do finału wojewódzkiego

Mieleccy Rzeszowiacy zaśpiewali Leonowi XIV. W Watykanie zabrzmiała Barka

Dodaj koloru Twojemu wnętrzu - 3 energetyczne pomysły na odświeżenie aranżacji

Młodzi tancerze z Mielca i Rzeszowa rozświetlili folklorystyczną Pragę

Strażacki konkurs w Mielcu z ważnym przesłaniem dla najmłodszych

Filmowe hity zabrzmią w Mielcu - finał sezonu z orkiestrą na żywo

Uczniowie z Przecławia błysnęli w Mielcu. Przed nimi etap wojewódzki

