Teatralia w Mielcu: szkolne premiery, międzypokoleniowe etiudy i spotkania z aktorami

W mieście nabiera teatralnego życia: Dom Kultury SCK i lokalne grupy zapowiadają premiery, etiudy i otwarte spotkania. Mieleckie sceny w październiku wypełnią się młodą energią, doświadczeniem seniorów i gośćmi z ekranu.
- Premiera “Antygona w Nowym Jorku” pokaże, że szkolny teatr sięga po klasykę z pazurem
- Spotkanie z aktorami Piotrem Polkiem i Piotrem Szwedesem przybliży kulisy zawodu
- Młodzi i seniorzy zagrają etiudy na podstawie Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej i zbudują międzypokoleniową scenę
Premiera “Antygona w Nowym Jorku” pokaże, że szkolny teatr sięga po klasykę z pazurem
Szkolna grupa „Teatralny MIX” z Zespołu Szkół Technicznych przygotowała premierę jednej z ważniejszych polskich sztuk współczesnych — Janusza Głowackiego. Sztuka opowiada o bezdomnych emigrantach, ludziach na marginesie, gdzie tragizm splata się z groteską, a potrzeba pamięci i miłości przebija się przez absurd sytuacji. W obsadzie występują m.in. Wojciech Płaza (Policjant), Weronika Stecyk (Anita), Dominik Szot (Pchełka), Patryk Polak (Sasza) oraz Wiktoria Maziarz, Milena Wochniak i Patryk Vizauer. Organizatorami wydarzenia są Dom Kultury SCK i Stowarzyszenie Teatralne „Proscenium”, partnerem Województwo Podkarpackie.
Premiera: 23 października, godz. 10 (II spektakl godz. 13) w sali widowiskowej DK SCK. Bezpłatne bilety wstępu do odebrania w Zespole Szkół Technicznych. Bezpłatne bilety wstępu do odebrania w Zespole Szkół Technicznych.
Spotkanie z aktorami Piotrem Polkiem i Piotrem Szwedesem przybliży kulisy zawodu
Dla tych, którzy wolą rozmowę z aktorem niż kolejną odsłonę scenariusza — krótkie, otwarte spotkanie z dwójką znanych twarzy. Wydarzenie to szansa, by usłyszeć o pracy na planie i teatralnych drogach.
Spotkanie: 22 października, godz. 16:00–17:30. Bezpłatne bilety wstępu do odebrania od 16 października w kasie Kina Galaktyka (dni robocze od godz. 12:00; w soboty i niedziele – godzinę przed seansem; w środy kasa nieczynna). Bezpłatne bilety wstępu do odebrania od 16 października w kasie Kina Galaktyka (dni robocze od godz. 12:00; w soboty i niedziele – godzinę przed seansem; w środy kasa nieczynna). 🙂
Młodzi i seniorzy zagrają etiudy na podstawie Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej i zbudują międzypokoleniową scenę
Spektakl powstał w ramach projektu „Ja w mieście 2” — inicjatywy „Tworzymy razem – artystyczne spotkania międzypokoleniowe”. Na scenie spotkają się uczniowie „Teatralnego MIX” oraz aktorzy z Mieleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Etiudy czerpią z poezji Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej i poruszają motywy takie jak miłość i tęsknota, samotność i przemijanie oraz kobiecość i wolność. To będzie wieczór obrazów i nastrojów, w którym młodość i doświadczenie wymieniają się językiem sceny.
Spektakl: 29 października (dzień), miejsce: sala widowiskowa (szczegóły w DK SCK). Bezpłatne bilety wstępu do odebrania w kasie Kina Galaktyka (dni robocze od godz. 12:00; w soboty i niedziele – godzinę przed seansem; w środy kasa nieczynna). Bezpłatne bilety wstępu do odebrania w kasie Kina Galaktyka (dni robocze od godz. 12:00; w soboty i niedziele – godzinę przed seansem; w środy kasa nieczynna). 🎭
Grafik wydarzeń:
- 22 października — 16:00–17:30 — spotkanie z Piotrem Polkiem i Piotrem Szwedesem (Kino Galaktyka, odbiór biletów w kasie).
- 23 października — 10:00 i 13:00 — premiera “Antygona w Nowym Jorku” (sala widowiskowa DK SCK, bilety w Zespole Szkół Technicznych).
- 29 października — cały dzień — etiudy międzypokoleniowe inspirowane Marią Pawlikowską-Jasnorzewską (sala widowiskowa, bilety w kasie Kina Galaktyka).
Warto podejść do Domu Kultury SCK lub śledzić komunikaty organizatorów — wydarzenia są bezpłatne, a miejsca często rozchodzą się szybko, więc odbiór darmowych biletów w wymienionych punktach jest najlepszym sposobem na pewne miejsce na widowni.
na podstawie: Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu.
Ostatnie Artykuły

Mielec zliczył naklejki - w akcji MOSiR wyłoniono miejskich łowców nagród

„Lato bez Vat” w VOLVO – Najchętniej wybrane modele pośród marek premium w Polsce, teraz korzystniej o wartość większą niż VAT

Półmetek Volvo For Safety za nami – już niemal 62 tys. osób odwiedziło miasteczko bezpieczeństwa

W Mielcu uruchamiają chłodne punkty i wzmacniają patrole

W Mielcu pokazano przyszłość kadr lotniczych. BCU weszło do finału

Silent Disco nad Wisłoką - Mielec dostanie wieczór na słuchawkach

Upał nie odpuszcza. W Mielcu trzeba pilnować dzieci, seniorów i nawodnienia

Wakacyjny wyjazd bez niespodzianek. NFZ przypomina o lekach, słońcu i numerze 112

Mundurowa klasa z Mielca zamknęła rok - policja mówi o ważnym etapie

Wodociągi proszą o rozsądek – w gminie rośnie presja na sieć

Zmiana ruchu na Armii Krajowej w Radomyślu Wielkim. Ruszają roboty drogowe

Taneczny start na mieleckim rynku otworzył wakacyjne weekendy

W Radomyślu Wielkim ostrzegają przed suszą. Wodę trzeba oszczędzać już teraz

169 wyróżnień na scenie. Mielecka gala doceniła szkolną pracę
Przydatne dane teleadresowe
- Gminna Biblioteka Publiczna w Czerminie - kontakt, filie, godziny i zasoby
- Placówka Terenowa KRUS w Mielcu - kontakt, obsługiwane gminy, sprawy rolnicze
- Urząd Stanu Cywilnego w Przecławiu - kontakt, godziny, sprawy do załatwienia
- Szpital Specjalistyczny im. Edmunda Biernackiego w Mielcu - kontakt, oddziały, rejestracja
- Biuro Powiatowe ARiMR w Mielcu - programy, wnioski i systemy cyfrowe dla rolników
- Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej w Mielcu - kontakt, awarie, biuro obsługi
