Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Mielec

Listowanie firm na blogu

Zarabianie na pisaniu bloga od długiego czasu jest jednym z najciekawszych tematów wśród osób chcących dorobić nieco do domowego budżetu. Jeżeli Ty również chcesz spróbować, na pewno przestudiowałeś/łaś już niejeden poradnik, dotyczący tego, jak w ogóle założyć bloga. Natomiast informacje o zarabianiu najczęściej dotyczą płatnych reklam. Co prawda przynoszą one zyski, jednak nie są to raczej stawki, o których myślałeś/łaś na początku. Warto poza płatnymi reklamami wesprzeć się także innymi źródłami zarabiania. Jednym z nich jest listowanie firm na blogu. Sprawdź na czym polega i jakie możesz osiągnąć przychody.

Temat bloga

Treści umieszczane na blogu warto ograniczyć do wąskiej grupy odbiorców. Dzięki temu osoby czytające Twoje teksty znajdą konkretne informacje, których potrzebują. Jeżeli piszesz bloga o wszystkim i o niczym szybko zmień swoją metodę. Pamiętaj, że nie da się pisać dla wszystkich. Możesz w ten sposób wprowadzić niepotrzebny zamęt, a Twój blog będzie odebrany jako mało atrakcyjny i nieprzemyślany. Najlepiej będzie, jeżeli wybierzesz temat, który Cię interesuje bądź taki, który dotyczy Twojego hobby – pisząc o tym co lubisz praca będzie przyjemniejsza. Mając już temat możesz poszukać firm, które zajmują się jakąkolwiek działalnością związaną z tym, o czym piszesz. Przypuśćmy, że treści na Twoim blogu dotyczą haftu komputerowego – poszukaj firm, które zajmują się sprzedażą maszyn, nici, materiałów lub wykonują usługi w tym zakresie. Nawiąż z nimi kontakt! Dzięki temu masz szansę na listowanie firm na blogu. Artykuł powstał we współpracy z portalem branżowym https://www.wirtusplus.pl/

Listowanie firm – co to takiego?

Kiedy już nawiążesz kontakt z wybraną firmą, opowiesz o sobie i o swoim blogu. Wytłumacz, że Twojego bloga odwiedzają osoby, które interesują się np. wspomnianym haftem i być może szukają także odpowiedniego sklepu czy usługi. Zaproponuj, że umieścisz link do strony danej firmy na swoim blogu, przez co zwiększysz jej szanse na znalezienie klienta. Twój blog będzie niejako formą reklamy dla wybranej firmy, a firma ta z kolei będzie płaciła Ci za taką „usługę” 100-500 zł. miesięcznie. Dla firmy taki wydatek nie będzie duży, a Ty będziesz zarabiać dodatkowe pieniądze. Oczywiście nie musisz poprzestawać na jednej firmie. Im więcej z nich uda Ci się przekonać, tym większe dochody osiągniesz. Jeżeli prowadzisz kilka blogów na różne tematy powielaj listowanie firm w każdym z nich. Co ważne, taka forma zarabiania na blogu sprawia, że nie musisz poświęcać każdego dnia na pisanie kolejnego artykułu. W tym przypadku ważna jest konkretnie ukierunkowana treść oraz umieszczanie zaprzyjaźnionych firm na swoim blogu.