Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Mielec

W miniony weekend odbywało się w Mielcu wiele interesujących wydarzeń m.in.: IV Turniej Szermierczy “Mieleckie Skrzydła”, Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Mielca, zawody spadochronowe w lądowaniu na celność – Memoriał im. Wiesława Starca oraz Eko Piknik – Park Praw Natury w ramach Mieleckiego Budżetu Obywatelskiego.

 

IV Turniej Szermierczy “Mieleckie Skrzydła”.

W sobotę 11 września 2021r. odbył się IV Turniej Szermierczy “Mieleckie Skrzydła”, którego organizatorem był MKS Gryf Mielec oraz Polskie Towarzystwo Gimnastyczne “Sokół” 1893 Mielec. Do rywalizacji stanęli nie tylko młodzi szermierze z lokalnych klubów, ale także zawodnicy z całego kraju jak i zza granicy. Dziewczęta i chłopcy startowali w 4 kategoriach wiekowych: zuchy, dzieci, młodzik i junior młodszy.

Zawodnikom biorącym udział w zawodach powodzenia oraz celnych trafień życzył zastępca Prezydenta Miasta Mielca Paweł Pazdan, który otworzył turniej. Kciuki za zawodników trzymała również zastępca Prezydenta Miasta Mielca Adriana Miłoś oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Bogdan Bieniek.

Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Mielca.

W dniach 11-12 września mieszkańcy Mielca dopingowali siatkarki ITA TOOLS Stal Mielec w cyklicznym Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Mielca. W zawodach rywalizowały 4 drużyny z 1 Ligi Siatkówki Kobiet: ITA TOOLS Stal Mielec, KS Częstochowianka, Enea Energetyk Poznań oraz Asotra Płomień Sosnowiec. Łącznie zostało rozegranych 6 meczów, w których ITA TOOLS Stal Mielec wygrała wszystkie ze spotkań, dzięki czemu ostatecznie zdobyła I miejsce w turnieju. Puchary oraz nagrody indywidualne wręczał Prezydent Miasta Mielca – Jacek Wiśniewski wraz z przedstawicielami ITA TOOLS.

Wyniki Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Mielca:

I miejsce – ITA TOOLS Stal Mielec

II miejsce – KS Częstochowianka

III miejsce – Enea Energetyk Poznań

IV miejsce – Asotra Płomien Sosnowiec

Nagrody indywidualne otrzymały:

Najlepsza Libero – Olga Samul (ITA TOOLS Stal Mielec)

Najlepsza Rozgrywająca – Martyna Gorzkiewicz (ITA TOOLS Stal Mielec)

Najlepsza Przyjmująca – Julita Molenda (ITA TOOLS Stal Mielec)

Najlepsza Atakująca – Sandra Szczygioł (ITA TOOLS Stal Mielec)

Najlepsza Blokująca – Klaudia Laskowska (Enea Energetyk Poznań)

MVP Turnieju – Rozalia Hnatyszyn (ITA TOOLS Stal Mielec)

 

Zawody spadochronowe w lądowaniu na celność – Memoriał Wiesława Starca.

W sobotę 11 wrześnie rozpoczęły się obchody 75-lecia Aeroklubu Mieleckiego. Pierwszym wydarzeniem jubileuszu był Memoriał spadochronowy, zawody na celność lądowania, które poświęcone były pamięci nieżyjącemu członkowi Aeroklubu Mieleckiego – Ś.P. Wiesławowi Starcowi. Od wczesnej młodości należał on do Aeroklubu Mieleckiego, specjalizując się najpierw w spadochroniarstwie, a następnie w wieloboju spadochronowym. Był mistrzem w swoim fachu, wielokrotnie zdobywał I i II miejsca w Wieloboju Spadochronowym. Przez 21 lat był instruktorem spadochronowym w Aeroklubie Mieleckim. W ciągu kariery zawodowej pracował m.in.: skoczek, instruktor spadochronowy, pilot liniowy, pilot instruktor w Ośrodku Szkolenia Lotniczego Royal-Star Aero oraz jako pilot w Polskich Zakładach Lotniczych w Mielcu.

EKO Piknik – Park Praw Natury w ramach Mieleckiego Budżetu Obywatelskiego.

Z kolei 12 września 2021r. odbyło się wydarzenie organizowane w ramach Mieleckiego Budżetu Obywatelskiego, którego realizatorem była Fundacja Młodych Liderów oraz Rada Osiedla Wojsław. Podczas pikniku na osiedlu Wojsław mieszkańcy Mielca mieli okazję spędzić rodzinnie i ciekawie czas. Dzieci chętnie brały udział w animacjach, tańcach, konkursach z nagrodami, a także w niecodziennych warsztatach o tematyce ekologicznej m.in.: sadzeniu tulipanów i przerabianiu ubrań. Co ciekawe za przyniesione zużyte baterie mieszkańcy otrzymywali drobne upominki. Na zakończenie pikniku, odbył się koncert lokalnego zespołu Fever.

 

 

Martyna Czarny
Data publikacji: