W Sali Królewskiej Państwowej Szkoły Muzycznej przy ulicy Kościuszki Mielecka Grupa Literacka Słowo uroczyście świętowała jubileusz 15-lecia działalności.

W uroczystości, która była jednocześnie promocją jubileuszowego almanachu „W przestrzeniach wyobraźni” wzięło liczne grono zaproszonych gości, zarówno z Mielca jak i z całego kraju. W ramach przedstawiania dorobku Mieleckiej Grupy Literackiej Słowo zaprezentowane zostały wybrane utwory z almanachu. Recytacje połączono z koncertem w wykonaniu uczniów PSM I i II stopnia im. M. Karłowicza w Mielcu.

Zastępca Prezydenta Miasta Mielca Adriana Miłoś w imieniu Prezydenta Jacka Wiśniewskiego przekazała na ręce prezes Grupy Literackiej Słowo Aleksandry Piguły okolicznościowy grawerton z serdecznymi gratulacjami i podziękowaniami „…za kultywowanie literackich tradycji ziemi mieleckiej, promowanie słowem jej piękna i wzbogacanie polskiej literatury i poezji”.

Ostatnim akordem jubileuszu było rozstrzygnięcie X edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „ Na skrzydłach Dedala 2021”. Organizatorem konkursu był Klub Miłośników Lotnictwa działający podobnie jak Grupa Literacka Słowo w strukturach Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej.

Pierwsze miejsce w konkursie przyznano Barbarze Bernat z Woli Mieleckiej (godło „Czajka”) za utwór „Szanta lotnicza”. Laureatem II miejsca został Adam Kopacz z Tuszymy (godło „Lutek”), a III miejsce przyznano Aleksandrze Pigule z Mielca (godło „Iskra”) i Beacie Pleban (godło „Kropla rosy”) z Radomyśla Wielkiego. Wyróżnienie otrzymał Tomasz Pycior (godło „Tomek”) z Trzciany.

 

Edward Tabor
Data publikacji: