Już kolejny raz Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak objął swoim patronatem mielecki finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Finał 31. edycji tej imprezy odbędzie się w weekend 28-29 stycznia.

W sobotę, 28 stycznia, WOŚP zagra w Galerii Navigator. Ten dzień kwestowania upłynie w szczególności pod znakiem dobrej muzyki, którą zaserwują: Kamaleon z SCK Mielec, Jazz Station, Mielecka Orkiestra Dęta oraz Magda Hanausek z zespołem. Na scenie pojawią się ponadto laureaci Powiatowego Konkursu „Barwy Mojej Ojczyzny” oraz dzieci z mieleckich szkół w specjalnie przygotowanym na tę okazję repertuarze. Nie braknie też innych atrakcji – o te zadbają przedstawiciele Centrum Tańca Gala, Mieleckiego Klubu Karate Shinkyokushin, Sekcji Bokserskiej MUKS Iryda Mielec.

Drugiego dnia orkiestra tradycyjnie zagra z Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu. I to w jakich dźwiękach! Występ przygotuje m.in. Dziecięcy Zespół Tańca „Ziemia Mielecka” SCK Mielec, Kwartet Muzyczny PSM Mielec, Grupa Wokalna Summer Voice, Senior Show, Chorzelowska Grupa Wokalna, Kapela Zbierana, Big Mielec Band oraz LORUM.

Warto dodać, że w trakcie trwania finałowych wydarzeń na wszystkich zainteresowanych czekać będą dodatkowe atrakcje – m.in. prezentacja samochodów przez Automobilklub Mielecki, rozrywka przy grach planszowych przygotowana przez Stowarzyszenie Impuls czy Fotobudka 360. W programie wydarzeń znajdzie się też otwarta sesja oddechu transmodalnego, „Orkiestrowa giełda książki” czy bieg ulicami miasta organizowany pod nazwą „Policz się z cukrzycą”. Szczegóły na plakacie.

Finałowe „Światełko do nieba” w asyście Teatru Ognia Bohema rozbłyśnie w niedzielę o godzinie 20:00. To symboliczne zakończenie 31. Edycji WOŚP, tak jak w latach ubiegłych, odbędzie się na Placu AK.

Przypominamy, że WOŚP można wesprzeć nie tylko poprzez wrzucenie datków do puszek wolontariuszy. Swoją cegiełkę dołożycie też online – zasilając e-skarbonkę lub licytując przedmioty wystawione dla orkiestry na Allegro. Szczegóły znajdziecie m.in. na facebookowym profilu mieleckiego sztabu.

ms