Boisko ze sztuczną trawą przywrócone do użytkowania

Od środy 22 marca pełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią trawiastą na terenach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mielcu zostało przywrócone do użytkowania.

Treningi na tej płycie wznawiają m.in. szkółki piłkarskie, które korzystały z tego obiektu w ubiegłym roku. Powrót sztucznej trawy do użytku jest możliwy po demontażu pneumatycznego zadaszenia zamontowanego w listopadzie ub. roku na okres zimowy. Niestety z powodu uszkodzenia powłok tzw. balona po grudniowych intensywnych opadach śniegu i po awarii w maszynowni, obiekt na wiele tygodni został wyłączony z użytkowania.

Po rozmowach z wykonawcą wdrożony został plan naprawczy, jednak kolejne pojawiające się problemy z ponownym postawieniem zadaszenia sprawiły, że na początku marca zapadła decyzja o jego demontażu. Równolegle wykonawca w terminie do 23 października bieżącego roku został zobowiązany do usunięcia wad i usterek jakie zostały wpisane do protokołu odbiorczego. Chodzi w pierwszej kolejności o wymianę wewnętrznej powłoki izolacyjnej, która uległa zniszczeniu.

W ostatnich dniach na obiekcie wykonano prace porządkowe i pielęgnacyjne płyty boiska wraz z zabezpieczeniem jego otoczenia, co ma umożliwić jego bezpieczne użytkowanie w kolejnych miesiącach. Po usunięciu usterek i wykazanych wad, pneumatyczne zadaszenie ma zostać ponownie zamontowane na przełomie listopada i grudnia br.

Edward Tabor
Data publikacji: