Wiosenna wymiana roślin: Mielec organizuje pierwszą edycję!

Po raz pierwszy w naszym mieście odbędzie się wiosenna wymiana roślin, która z pewnością przyciągnie zarówno doświadczonych ogrodników, jak i amatorów. To doskonała okazja, aby podzielić się nadwyżkami roślin i zdobyć nowe, ciekawe okazy do swojego ogródka.

  1. Wydarzenie odbędzie się 18 maja 2024 r. w godz. 9.00-12.00.
  2. Miejsce: tereny zielone przy Miejskim Targowisku, ul. Sportowa.
  3. Eksperci będą do dyspozycji uczestników przez cały czas trwania wydarzenia.
  4. Nie musisz mieć roślin na wymianę, aby wziąć udział.

Prezydent miasta oraz Nadleśniczy Nadleśnictwa Tuszyma serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców na pierwszą wiosenną wymianę roślin w naszym mieście. Wydarzenie zaplanowano na 18 maja 2024 roku, w sobotę, między godziną 9:00 a 12:00. Spotkamy się na terenach zielonych przy Miejskim Targowisku, przy ul. Sportowej.

Wymiana roślin to doskonała okazja, by pozbyć się nadmiarowych kwiatów i roślin ogrodowych, które nie znalazły miejsca w naszych ogródkach. Możecie również przynieść rośliny, z którymi nie możecie się "dogadać" i poszukać dla nich nowego domu. Jeśli nie macie żadnych roślin na wymianę, to również nie problem – organizatorzy chętnie podzielą się swoimi okazami.

W ramach wydarzenia przewidziano także wsparcie ekspertów. Specjaliści z Referatu Zieleni w Wydziale Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Urzędu Miejskiego, Nadleśnictwa Tuszyma oraz Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. będą dostępni, by udzielać porad i odpowiadać na pytania dotyczące pielęgnacji roślin. Eksperci będą prowadzić sześć bloków tematycznych, każdy trwający 30 minut, począwszy od godziny 9:00.

Nie przegapcie tej wyjątkowej okazji, aby wzbogacić swoje ogrody o nowe gatunki roślin i zdobyć cenne wskazówki od profesjonalistów. Wiosenna wymiana roślin to nie tylko szansa na uzupełnienie zieleni wokół nas, ale także świetny sposób na spędzenie sobotniego poranka w miłym towarzystwie.


Na podst. Urząd Miejski Mielec