Wyniki III Mieleckiego Konkursu Piosenki Ludowej im. Janusza Mejzy ogłoszone!
III Mielecki Konkurs Piosenki Ludowej „NA LUDOWO – ZESPOŁOWO” im. Janusza Mejzy zgromadził wielu utalentowanych uczestników, którzy zaprezentowali swoje umiejętności wokalne. Konkurs zakończył się wyłonieniem laureatów w kilku kategoriach wiekowych i duetach, a jury miało trudne zadanie wybierania najlepszych występów. Zobaczcie, kto zdobył główne nagrody!
  1. Gabriela Ciemięga zdobyła GRAND PRIX konkursu.
  2. W kategorii od 5 do 11 lat zwyciężyła Gabriela Śliwa.
  3. Gabriela Nycek triumfowała w grupie wiekowej od 12 do 17 lat.
  4. Maja Zduńska zdobyła pierwsze miejsce w kategorii dorosłych.

III Mielecki Konkurs Piosenki Ludowej „NA LUDOWO – ZESPOŁOWO” im. Janusza Mejzy dostarczył niezapomnianych emocji zarówno uczestnikom, jak i publiczności. Wydarzenie odbyło się w Domu Kultury SCK w Mielcu, a jego organizatorzy zadbali o profesjonalny przebieg konkursu.

Jury, złożone z doświadczonych artystek i instruktorów, miało trudne zadanie, by wyłonić najlepszych z najlepszych. W jego składzie znaleźli się Monika Wilczyńska – Latała, Beata Sudoł – Napieracz, Laura Pazdro oraz Patrycja Rzeźnik. Każda z nich wnosiła swoją wiedzę i doświadczenie, co przełożyło się na sprawiedliwą ocenę uczestników.

W kategorii najmłodszych uczestników (5-11 lat) pierwsze miejsce zdobyła Gabriela Śliwa, prezentując utwór „Oj, zagraj mi muzyko”. W grupie wiekowej od 12 do 17 lat triumfowała Gabriela Nycek z utworem „Wyszłabym za dziada”. Natomiast wśród dorosłych najlepsza okazała się Maja Zduńska, która zaśpiewała „Matulu moja”.

W kategorii duetów wokalnych zwyciężyli Julita Małek i Stanisław Radek z SOKiS w Chorzelowie. Ich występ pod opieką instruktorki Bożeny Telegi zyskał najwyższe noty. Warto również wspomnieć o Gabrieli Ciemiędze, która zdobyła GRAND PRIX konkursu, wykonując piosenkę „Chcą mnie wydać” pod kierunkiem tej samej instruktorki.

Konkurs był nie tylko okazją do pokazania swoich umiejętności, ale również do integracji lokalnej społeczności i promowania kultury ludowej. Organizatorzy, z Małgorzatą Pazdro na czele, zadbali o to, by wydarzenie przebiegło w miłej i profesjonalnej atmosferze.

Podczas przesłuchań, które odbyły się 14 maja, wyłoniono również laureatów drugich miejsc oraz wyróżnień w poszczególnych kategoriach. Jury i organizatorzy gratulują wszystkim uczestnikom i dziękują za udział w konkursie, podkreślając wysoki poziom tegorocznych występów.

Na zakończenie warto przypomnieć, że konkursy takie jak ten są nie tylko formą rywalizacji, ale przede wszystkim świętem muzyki ludowej i okazją do pielęgnowania tradycji. Miejmy nadzieję, że kolejne edycje będą cieszyły się równie dużym zainteresowaniem.


Źródło: Urząd Miejski w Mielcu