Strażacy rywalizowali w Przecławiu pod patronatem starosty
W minioną niedzielę, 30 czerwca 2024 r., stadion sportowy w Przecławiu stał się areną sportowych zmagań młodzieży z Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu mieleckiego. XII Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze przyciągnęły nie tylko liczne drużyny, ale także wielu znamienitych gości, którzy dopingowali młodych strażaków.

Sportowe zmagania młodzieżowych drużyn pożarniczych

W zawodach wzięły udział młodzieżowe drużyny pożarnicze z różnych jednostek OSP powiatu mieleckiego. Rywalizowano w dwóch konkurencjach: sztafecie pożarniczej oraz ćwiczeniu bojowym. Drużyny były podzielone na dwie kategorie: dziewcząt i chłopców, co pozwoliło na sprawiedliwą rywalizację.

Wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Mieleckiego, Kazimierza Gacka. Zarówno w kategorii dziewcząt, jak i chłopców, pierwsze miejsce zdobyła drużyna OSP Malinie II. Wśród dziewcząt drugie miejsce zajęła drużyna z OSP Przecław, a trzecie przypadło OSP Padew Narodowa. Natomiast w kategorii chłopców drugie miejsce zdobyła również drużyna z OSP Przecław, a trzecie OSP Grochowe I.

Goście i organizatorzy zawodów

Na stadionie obecni byli liczni goście, w tym Poseł na Sejm RP Krystyna Skowrońska, Przewodnicząca Poselskiego Zespołu Strażaków, oraz Fryderyk Kapinos, Członek Poselskiego Zespołu Strażaków. W zawodach uczestniczyła także Poseł na Sejm RP Elżbieta Burkiewicz, Starosta Powiatu Mieleckiego Kazimierz Gacek oraz Wiceprezes Oddziału Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Mielcu Janusz Bik.

W organizację włączyli się również lokalni samorządowcy, komendanci gminni OSP i wielu innych gości. Szczególne podziękowania za wsparcie w organizacji zawodów należą się Burmistrzowi Miasta i Gminy Przecław Maciejowi Jemioło oraz Prezesowi Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Przecławiu Marcinowi Wieczerzakowi.

Wyniki i nagrody

Wyniki zawodów przedstawiają się następująco:

 • Dziewczęta:
  1. OSP Malinie II - 1027 punktów
  2. OSP Przecław - 1005 punktów
  3. OSP Padew Narodowa - 1003 punkty
 • Chłopcy:
  1. OSP Malinie II - 1039 punktów
  2. OSP Przecław - 1033 punkty
  3. OSP Grochowe I - 1025 punktów

Puchary dla najlepszych drużyn ufundowali Posłowie na Sejm RP: Krystyna Skowrońska dla trzech najlepszych drużyn chłopięcych oraz Fryderyk Kapinos dla trzech najlepszych drużyn dziewczęcych. Nagrody dla drużyn za zajęcie pierwszych trzech miejsc w obu kategoriach ufundowało Starostwo Powiatowe w Mielcu. Upominki dla wszystkich uczestników zawodów zapewnił Zarząd Powiatowy ZOSP RP w Mielcu, a specjalne nagrody dla najmłodszej i najmłodszego uczestnika zmagań ufundowali Komendant Powiatowy PSP w Mielcu bryg. Łukasz Kapinos oraz Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Mielcu dh Franciszek Augustyn.

Podziękowania i wyjątkowy klimat zawodów

Komenda Powiatowa PSP w Mielcu wyraziła szczególne podziękowania dla wszystkich zawodników za ich wytrwałość, mimo wysokich temperatur panujących tego dnia. „Jako współorganizator niedzielnych zmagań sportowych, komenda powiatowa PSP w Mielcu szczególnie mocno dziękuje wszystkim zawodnikom zgromadzonym na płycie boiska w tym dniu za okazaną wytrwałość w związku z wysoką temperaturą podczas sportowej rywalizacji. Mimo niesprzyjającej do wysiłku fizycznego aury, wszystkie drużyny zaprezentowały wysoki poziom przygotowania, a sama rywalizacja przebiegała w radosnej atmosferze i duchu sportowej rywalizacji, czego dowodem było po zakończeniu zawodów spontaniczne i wspólne odtańczenie przez drużyny uczestniczące w zawodach na płycie boiska tańca 'Belgijka'” – przekazała Komenda Powiatowa PSP w Mielcu.

Wydarzenie to na długo pozostanie w pamięci uczestników i publiczności, którzy wspólnie tworzyli niezapomniany klimat tej sportowej rywalizacji.


Wg inf z: Starostwo Powiatowe w Mielcu